HNL

Varaždin propustio veliku priliku: Istra ostala u prvoj ligi

Istra 1961 je uspjela ostati u Prvoj HNL jer su u dvije utakmice bili bolji od drugoplasiranog sastava Druge lige Varaždina s ukupnih 3-2.
Sport / Nogomet | 03. 06. 2018. u 08:47 Bljesak.info

Nogometaši Istre 1961 zadržali su prvoligaški status iako su u uzvratnoj utakmici baraža za popunu Prve HNL izgubili u gostima kod Varaždina s 0-1. Puljani su u prvoj utakmici slavili s 3-1.

Varaždinci su bili odlučni nadoknaditi zaostatak od 1-3 iz Pule, igrali su napadački i riskantno, ali je prvi gol pao tek u 55. minuti. Preciznu akciju Varaždinaca okončao je eefektno Domagoj Drožđek, koji je bio strijelac i u prvoj utakmici, piše Hina.

U 64. minuti Puljani su ostali bez isključenoga Zgrabljića, a potom je uslijedila prava opsada gola Istre 1961 koju je spašavao junak susreta vratar Čović.

Iz Prve HNL je ispala vinkovačka Cibalia, a ušao je prvak Druge HNL Gorica.