La Liga

Valenica svladala Betis i održala priključak za eurozonom

Uporno je Valencia tražila drugi gol, no uspjela je tek u 89. minuti. Danac Daniel Wass ostavio je loptu za kapetana Danija Pareja koji prizemnim udarcem gađa kut gostiju za 2:0.
Sport / Nogomet | 29. 02. 2020. u 22:35 Bljesak.info

Sudionik osmine finala Lige prvaka, španjolska Valencija, uzela je tri boda pobjedom nad Betisom 2:1 na svojoj Mestalli, te tako održala korak sa šestim Getafeom koji ima bod više, a na samo dva boda plusa su Sevilla, Atletico Madrid i Real Sociedad.

Dugo su Šimšiši probijali bedem gostiju iz Andaluzije. Tek su u 60. minuti poveli golom Kevina Gameira. Gaya mu je dodao nadomak šesnaesterca s lijeve strane, on ostavio odličnom Porugalcu Guedesu koji je kombinirao, no na kraju je loptu vratio Francuzu, koji se lijepo namjestio i poluvisokim udarcem sa otprilike 18 metara načeo Roblesa za 1:0.

Uporno je Valencia tražila drugi gol, no uspjela je tek u 89. minuti. Nakon lijepe kombinacije po desnoj strani, na kraju je Danac Daniel Wass ostavio u kaznenom prostoru loptu za jednog od najvažnijih igrača domaćina, kapetana Danija Pareja, koji prizemnim udarcem gađa kut gostiju za 2:0.

Gosti iz Seville ipak su u trećoj minuti sudačke nadoknade uspjeli postići počasni pogodak.

S desnog je krila nabacio Emerson, ali pomalo prejako. Lopta je aterirala na nogu Nabiju Fekiru, no Francuz je loše zahvatio te je ona otišla visoko u zrak. Dok je lopta letjela, igrač koji je ušao u igru u drugom poluvremenu, Loren Moron, lijepo se izborio za poziciju i zakucao loptu iskosa unutar kaznenog prostora za 2:1.

Ranije je Eibar s glatkih 3:0 ispratio Levante, dok su Leganes i Alaves podijelili bodove (1:1).