Devet komada

Valencia nakon golijade skočila na drugo mjesto

Pobjedu gostima donijeli su Geoffrey Kondogbia (35, 89), Goncalo Guedes (45), Rodrigo (64), Santi Mina (75) i Andreas Pererira (90+5)
Sport / Nogomet | 16. 10. 2017. u 07:22 Bljesak.info

Nogometaši Valencije probili su se na drugo mjesto španjolskog prvenstva nakon što su u susretu osmog kola na gostovanju pobijedili Real Betis 6:3.

Bila je to četvrta uzastopna pobjeda 'šišmiša', te osma utakmica u nizu bez poraza. Valencija je vodila 4:0 i potom od 80. do 84. minute primila tri gola i gotovo ispustila pobjedu. Ipak, gosti su do kraja dvoboja zabili još dva gola i tako osvojili važna tri boda u borbi za vrh ljestvice.

Pobjedu gostima donijeli su Geoffrey Kondogbia (35, 89), Goncalo Guedes (45), Rodrigo (64), Santi Mina (75) i Andreas Pererira (90+5), dok su strijelci za Betis bili Joel Campbell (80), Arnaldo Sanabria (81), Cristian Tello (84). Betis je mogao zabiti i gol u 55. minuti, no Sergio Leon je promašio kazneni udarac.

Gostujuće pobjede ostvarili su i Leganes te Villarreal. Leganes je u Malagi slavio 2:0 golovima Gabriela (56) i Alexandera Szymanowskog (78), dok je Villarreal pobijedio Gironu 2:1. Sva tri gola pala su u prvom dijelu. Za goste je dvostruki strijelac bio Cedric Bakambu (9, 20), dok je pogodak za Gironu zabio Cristhian Stuani (40).

U susretu između Eibara i Deportiva nije bilo golova.

Na ljestvici vodi Barcelona s 22 boda, Valencija je druga s 18 bodova, Real Madrid na trećem mjestu ima 17 bodova, a četvrti je Atletico Madrid sa 16 bodova koliko ima i Sevilla.