Borbenost bez realizacije

Uspavanka na Tušnju; Sloboda i Željezničar bez pogodaka

U okviru 29. kola Premijer lige BiH za nogometaše, večeras su na stadionu Tušanj u Tuzli domaća Sloboda i Željezničar iz Sarajeva igrali bez pobjednika - 0:0.
Sport / Nogomet | 27. 04. 2019. u 22:06 Fena

Ovo je treći ovosezonski susret Tuzlaka i ''plavih'' s Grbavice i nijednom nije bilo pobjednika.

Večerašnji duel bio je borben, ali vrlo skroman što se tiče prilika za gol. Tako je domaći tim prvi ozbiljniji šut prema golu gostiju uputio u 45. minuti, kada je Pršeš loptu poslao pokraj stative.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu Željezničar je imao u 32. minuti, kada je Zec izbjegao zaleđe, ali je sa desetak metara šutirao pored stative.

Slična igra bila je i u nastavku, s tim što je Sloboda od 71. minute nastavila s deset igrača, jer je zbog drugog žutog kartona isključen Beganović.

Gosti nisu uspjeli iskoristiti višak igrača, a najbolju priliku u ovom dijelu imao je Krpić u 87. minuti kada je s lijeve strane nabačenu loptu glavom dobro šutirao, ali je golman Slobode Muminović sjajnom paradom izbacio u korner.

Treba reći da je tim trenera Zlatana Nalića nastupio bez ozlijeđenih Husejinovića i Alispahića, te ''požutjelih'' Barabana i Ivetića što se itekako osjetilo na igri ''crveno-crnih''.

Poslije ovog kola Željezničar ostaje na četvrtoj poziciji sada sa 41 bodom, dok je Sloboda tri mjesta niže sa 38 bodova.