Copa America

Urugvaj se mučio protiv Japana - Izvukli samo bod!

Japanci, koji igraju s mladom momčadi, dvaput su pred 30.000 navijača u Porto Alegreu vodili protiv favoriziranog protivnika, ali su Urugvajci na kraju ipak uspjeli iščupati bod.
Sport / Nogomet | 21. 06. 2019. u 09:24 Bljesak.info

Reprezentacije Urugvaja i Japana imale su svoj drugi nastup u skupini C na 46. izdanju Copa Americe.

Nakon katastrofalnog poraza protiv Čilea 4:0, Japanci su napravili sedam izmjena u prvoj postavi, a među njima je bio Koji Miyoshi, 22-godišnji nogometaš Yokohame.

Upravo on je postigao vodeći gol u 25. minuti, a samo sedam minuta kasnije izjednačio je Luis Suarez s bijele točke.

Miyoshi je ponovo strijelac u 59. minuti nakon što je Muslera odbio loptu nakon ubačaja s lijeve strane. Ipak, Urugvaj stiže do boda pogotkom Josea Gimeneza glavom nakon kornera.

"Nisam zabrinut. Znate li koliko sam puta ovo proživio u svojih 13 godina na klupi? Japan je bio agresivan, imali su manje prilika, ali su dali dva gola", kazao je izbornik Uruguaja Oscar Tabarez.

Urugvaj ima četiri boda, a Japan jedan. U drugom susretu ove skupine, s petka na subotu u 1 sat sastaju se Ekvador i Čile.