Messi za povijest

U pobjedi Barce nad Valladolidom Messi prestigao Pelea

Barcelona je s 3:0 slavila na gostovanju kod Valladolida, a novim je pogotkom Messi prestigao Pelea i postao samostalni rekorder.
Sport / Nogomet | 23. 12. 2020. u 00:15 Bljesak.info

Nogometaši Barcelone upisali su uvjerljivu pobjedu na gostovanju kod Valladolida 3:0, a jedan gol u to slavlje ugradio je i Lionel Messi.

Najbolji igrač današnjice pogodio je mrežu Masipa u 56. minuti, na asistenciju Pedrija.

Time je Argentinac pretekao Pelea i sa 644 gola zasjeo na tron ljestvice strijelaca u dresu jednog kluba.

Još su za Barcelonu pogađali Lenglet (21') i Braithwaite (35').

Katalonci su stvorili veliki broj šansi, pogađali vratnice, ali mora se priznati i da je njihov bivši pričuvni vratar Masip spasio nekoliko sigurnih golova.

Na drugoj strani, Valladolid nije iskoristio nekoliko svojih dobrih prilika, tako da je Ter Stegen suvereno održao svoju mrežu netaknutom.

Miralem Pjanić odigrao je svih 90 minuta za Blaugranu.

U istom večernjem terminu Villarreal i Athletico odigrali su 1:1, a strijelci su bili Inaki za goste u 19. minuti te Pino u 75. za domaćine.