Kupovi

U Njemačkoj HSV i Leipzig u polufunalu kupa, u Francuskoj Rennes u finalu

HSV je u drugoligaškom obračunu slavio kod Paderborna s 2:0, a oba gola je zabio Lassoga (54., 68.). RB Leipzig je do polufinala stigao golom Halstenberga u 121. minuti produžetka utakmice protiv Ausgburga.
Sport / Nogomet | 03. 04. 2019. u 07:41 Bljesak.info

RB Leipzig i HSV prvi su polufinalisti Njemačkog kupa, dok će večeras poluzavršnicu pokušati izboriti Bayern protiv drugoligaša Heidenheima i Schalke protiv Werdera.

HSV je u drugoligaškom obračunu slavio kod Paderborna s 2:0, a oba gola je zabio Lassoga (54., 68.).

RB Leipzig je do polufinala stigao golom Halstenberga u 121. minuti produžetka utakmice protiv Ausgburga.

Nakon 90 minuta bilo je 1:1. Werner je u 74. minuti zabio za 1:0, da bi domaćinu produžetke osigurao Finnbogason golom u 94. minuti.

U Francuskoj je Rennes prvi finalist Kupa, nakon pobjede nad favoritom Lyonom, a u drugom polufinalnom susretu večeras se sastaju PSG i Nantes.

Nogometaši Rennesa su na gostovanju pobijedili Lyon s 3:2, čime su priredili malo iznenađenje.

Bila je to utakmica u kojoj su gosti vodili 1:0 i 2:1, a Lyon se oba puta vraćao. Međutim, kada je Rennes zabio i treći pogodak više nije bilo promjene rezultata.

Strijelci za Rennes bili su Mbaye Niang (40), Benjamin Andre (55) i Rami Bensebaini (81), dok su strijelci za domaći sastav bili Bertrand Traore (47) i Moussa Dembele (75-11m).

Rennes je sedmi put izborio plasman u finale Kupa, a do sada je slavio dva puta, posljednji put 1971. godine.