Zrinjski sve dalje od Europe

Tuzla šokirala Plemiće i odnijela bodove iz Mostara

Tuzla City nadigrao je Zrinjski u Mostaru i odnio tri velika boda iz Mostara. Bila je to prva pobjeda Tuzlaka nad Zrinjskim u Premijer ligi.
Sport / Nogomet | 14. 03. 2021. u 18:43 S.B. | Bljesak.info

Svoju veliku formu Tuzla City potvrdila je i u Mostaru. Momčad Husrefa Musemića svladala je Zrinjski s 2:1 pod Bijelim brijegom, i sama se uključivši u borbu za europske pozicije.

Zrinjski, s druge strane, nakon ispadanja iz Kupa sada je u opasnosti da padne skroz do pete pozicije u ligi.

Tuzlaci su poveli u 17. minuti, Badjara Badi petom je asistirao Luki Lučiću, a bivši igrač Zrinjskog svladao je Varvodića. Zrinjski je izjednačio preko Miljana Govedarice, koji se sjajno okrenuo u šesnaestercu gostiju i pogodio za 1:1.

Bljesak.info / Plemići slave izjednačujući gol

Ipak, pobjedu Tuzlacima osigurao je Huso Karjašević koji je dodavanje Agustina Doffa pretvorio u 2:1.

U samoj završnici Zrinjski je mogao barem do boda, no udarac glavom Marija Tičinovića prozujao je pokraj desne vratnice gola Tuzlaka.

Inače, domaći su imali velikih problema s ozljedama. Problemi za domaćeg trenera Sergeja Jakirovića dogodili su se prije nego je utakmica i počela. Iako je bio najavljen u prvoj postavi, Nemanja Bilbija “otpao” je oči samog početka, pa je umjesto njega zaigrao Ognjen Todorović.

Bljesak.info / Badji i Zlomislić u duelu

Novi peh imao je nakon dvadesetak minuta kada je Marin Magdić ozlijedio zadnju ložu, pa je kao prinudna zamjena ušao Ivor Krešić.

U drugom dijelu ozlijedio se i Govedarica, pa je i on morao prije vremena u svlačionicu.