Premiership

Topnici uvjerljivo do tri boda protiv Lisica

Nogometaši Arsenala osvojili su velika tri boda u borbi za Europu protiv odličnog Leicestera. Topnici su ovom pobjedom skočili na 9. mjesto, dok je Leicester ostao treći.
Sport / Nogomet | 28. 02. 2021. u 16:25 Bljesak.info

Nogometaši Arsenala osvojili su velika tri boda u borbi za Europu protiv odličnog Leicestera.

‘Lisice’ su povele već u 7. minuti nakon lijepog prolaza Tielemansa, ali moramo istaknuti jako lošu reakciju Arsenalove obrane.

Nakon gola, momčad Mikela Artete zaigrala je puno bolje i poravnala na 1:1 lijepim golom Davida Luiza nakon ubačaja Williana u 39. minuti.

Gosti iz Londona poveli su u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela iz jedanaesterca. Rukom je u 16 metara igrao Ndidi, a Laccazette je mirno zabio za 2:1.

U nastavku je Arsenal kontrolirao igru i potvrdio pobjedu već u 52. minuti kada je Pepe zabio.

Arsenal je ovom pobjedom skočio na 9. mjesto, dok je Leicester ostao treći.

U drugoj utakmici u ranijem terminu, londonski derbi Crystal Palacea i Fulhama završio je 0:0.