Bundesliga

Tijesna pobjeda Bayerna kod Herthe, Lewandowski promašio penal

Nogometaši Bayerna teškom su mukom stigli do novih bodova u domaćem prvenstvu. Prvaci njemačke su s 1:0 svladali Herthu u Berlinu, a strijelac jedinog pogotka bio je Coman.
Sport / Nogomet | 05. 02. 2021. u 22:16 Bljesak.info

Čak 17 uspješno izvedenih penala zaredom imao je Robert Lewandowski do večeras kada je po prvi put nakon dvije godine promašio. Točnije obranio mu je vratar Herthe Jarstein, ali taj promašaj nije koštao Bayern pobjede.

Bavarci su s minimalnih 1:0 slavili u Berlinu, a pogodak vrijedan tri boda postigao je Coman. Gol je pao u 21. minuti prvog poluvremena, dok je Poljak promašio kazneni udarac u 12.

Recimo i da je heroj Bayernove pobjede bio vratar Manuel Neuer koji je obranio nekoliko vrlo teških udaraca Herthinih igrača, dok je jedini šut koji je ipak završio iza njegovih leđa poništen, odnosno sudac je svirao zaleđe.

Nakon ove pobjede Bayern je nakratko povećao prednost na deset bodova ispred drugoplasiranog Leipziga koji sutra gostuje kod Schalkea.