Premier League

Sveci alergični na Karamele: Važna pobjeda Evertona

Jedini gol na utakmici pao je vrlo rano, već u devetoj minuti Richarslon je doveo Everton u vodstvo. Everton je sedmi na ljestvici sa 43 boda.
Sport / Nogomet | 02. 03. 2021. u 00:05 Bljesak.info

U zadnjoj utakmici 26. kola engleskog prvenstva u ponedjeljak Everton je kod kuće pobijedio Southampton sa 1:0.

Treba reći kako je i vratar domaćeg sastava Jordan Pickford u samoj završnici spašavao da Sveci ne dođu do gola.

S druge strane, lalo što je Svecima polazilo za nogom, a najbolju šansu imao je Moussa Djenepo u 85. minuti, no katastrofalno je šutirao, iako neometan.

Everton je sedmi na ljestvici sa 43 boda, dok je Southampton 14, sa 30 bodova. Vodi Manchester City sa 62 boda. Zanimljivo je da je najbolje plasirani klub iz Londona u ovome trenutku West Ham.

Čini se kako trener Carlo Ancelotti do kraja sezone želi voditi bitku za plasman Karamela u Ligu prvaka, ali zasigurno neće biti nezadovoljan ni plasmanom u Europsku ligu.