Golijada

Susret dvije Borussije: M'Gladbach briljira, Dortmund krizira

U sklopu 18. kola njemačke Bundeslige derbi je odigran u Mönchengladbachu između dvije Borussije. Domaćin je stigao do uvjerljive pobjede od 4:2.
Sport / Nogomet | 22. 01. 2021. u 23:25 Bljesak.info

U prvoj utakmici 18. kola u petak navečer Borussia Mönchengladbach je kod kuće sa 4:2 (2:2) svladala Borrusiju Dortmund.

Dva gola za Mönchengladbach je zabio Nico Elvedi, a po jedan Ramy Bansebaini i Marcus Thuram. Za Borussiju Dortmud dvostruki strijelac je bio Erling Haaland.

Mönchengladbach je brzo došao u vodstvo u 11. minuti susreta pogotkom Nica Elvedija, no deset minuta kasnije Haaland zabija za 1:1. Mladi je Norvežanin doveo Borussiju Dortmund u vodstvo u 28. minuti, no četiri minute kasnije Elvedi zabija svoj drugo gol na utakmici za 2:2, piše Hina.

Bansebaini je četiri minute nakon početka drugog poluvremena povećao prednost Mönchengladbacha na 3:2, a Thuram je u 78. minuti zaključio rezultat.

Ekipa iz M'Gladbacha je hit ove sezone u Bundesligi i Ligi prvaka. Uostalom, u njemačkom prvenstvu su ove sezone dobili i Bayern i Leipzig, a sada i Borussiju Dortmund.

Mönchengladbach je zahvaljujući ovoj pobjedi 'preskočio" na ljestvici Borussiju Dortmund i sada je na četvrtom mjestu sa 31 bodom, dok je njihov imenjak iz Dortmunda peti sa 29 boodva. Prvi je Bayern sa 39 bodova.