Danas svi igraju nogomet...

Stuttgart posramio Borussiju na Westfalenu, Leipzig uspješan

'Dječji vrtić' Borussije Dortmund posramljen je na domaćem terenu od ekipe Stuttgarta koji je upisao gostujuću pobjedu za anale rezultatom 5:1.
Sport / Nogomet | 12. 12. 2020. u 19:30 Bljesak.info

Borussia Dortmund posramljena je na domaćem terenu terenu od Stuttgarta koji je upisao skoro pa nevjerojatnu gostujuću pobjedu rezultatom 5:1.

Na predah se otišlo rezultatom 1:1, ali su gosti ti koji su puno više prijetili.

Posjed je bio na strani domaćina, sve drugo na strani gostiju, a svoju bolju igru okrunili su u 26. minuti iz kaznenog udarca kojeg je rutinski izveo Silas Wamangituka - 0:1.

Ipak, domaćin se vratio prije nego što se otišlo na predah. Reyna je u 39. minuti poentirao, a valja pohvaliti i asistenta Guerreira.

U nastavku je domaćin praktički zaboravio doći na utakmicu.

Silas Wamangituka zabio je svoj drugi pogodak na utakmici u 53. minuti, a izvrsnih 10 minuta gostiju rezultiralo je prvo u 60. minuti preciznim udarcem Forstera, da bi tri minute kasnije zabio i Coulibaly.

Do kraja utakmice domaćin je bacio sve svoje karte u napad. Čak su jednom i uspjeli zatresti mrežu gostiju, ali je pogodak Reyne poništio VAR.

U sudačkoj nadoknadi, odjeknula je i petarda.

Igrala se prva minuta sudačke nadoknade, Mangala je asistirao, a Gonzalez realizirao i to je bilo konačnih -1:5.

U drugoj najzanimljivijoj utakmici dana, RB Leipzig je rezultatom 2:0 porazio Werder Bremen.

Sve je bilo riješeno u prvom poluvremenu.

Prvo je precizan bio kapetan Sabitzer s bijele točke u 26. minuti, da bi nakon toga u 41. minuti loptu u mrežu gostiju poslao i bivši dinamovac Dani Olmo.