Kvalifikacije za SP

Srbija drži korak, Ronaldov show, Danska osigurala SP

Cristiano Ronaldo autor je "hat-tricka" u pobjedi Portugala 5:0, a Danska se pobjedom 1:0 protiv Austrije plasirala na SP. Srbija s Portugalom očekuje odlučujući meč za prvo mjesto u skupini...
Sport / Nogomet | 12. 10. 2021. u 23:08 Bljesak.info

Dušan Vlahović je iz kaznenog udarca doveo Srbiju u vodstvo u 30. minuti utakmice protiv Azerbajdžana.

U drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena gosti su izjednačili pogotkom Emina Mahmudova, a pobjedu Srbije je svojim drugim golom gotovo osigurao je Vlahović u 53. minuti.

Praktički je tri boda za Orlove potvrdio Dušan Tadić iz još jednog jedanaesterca u 83. minuti za konačnih 3:1.

U drugom susretu skupine u kojoj igra Srbija, vodeći Portugal je s 5:0 svladao Luksemurg, a tri pogotka postigao je Cristiano Ronaldo. Bio mu je to 10. hat-trick za reprezentaciju.

Danska je s 1:0 pobijedila Austriju golom Joakima Maehlea u 53. minuti i sada je s 24 boda u skupini F postala druga europska reprezentacija koja je osigurala SP. Tako je nakon domaćina Katara i Njemačke, Danska postala treća reprezentacija koja se kvalificirala na Svjetsko prvenstvo 2022.

Druga na tabeli skupine F je Škotska sa 17 bodova, a slijedi Izrael s 13 bodova.