Kvalifikacije za SP

Slovenija nakon pobjede protiv Hrvatske poražena u Rusiji

Slovenija je otvorila kvalifikacije za SP pobjedom protiv Hrvatske, ali odmah u drugom krugu zaustavili su ih Rusi.
Sport / Nogomet | 27. 03. 2021. u 21:55 Bljesak.info

U drugom kolu kvalifikacija za SP 2022. Rusija je pobijedila Sloveniju 2:1 u skupini H u kojoj se nalazi i nacionalna vrsta Hrvatske.

Rusija sada ima maksimalnih šest bodova nakon što su u prvoj utakmici pobijedili Maltu 3:1.

Dvostruki strijelac bio je kapetan Artjom Dzjuba, a za Sloveniju je pogodio Josip Iličić.

Iskusni Dzjuba, napadač Zenita, pokazao je i u susretu u Sočiju kako se nalazi u sjajnoj formi.

On je doveo Rusiju u vodstvo u 26. minuti nakon odlične kombinacije s Kuljajevim u kaznenom prostoru Slovenije, prvo je glavom spustio loptu za Kuljajeva kojim je ostavio povratnu lotpu za udarac sa 12-13 metara koji je odsjeo u samom donjem desnom kutu nemoćnog Oblaka.

Samo devet minuta potom Dzjuba je pogodio praktički isto mjesto iza Oblaka odlično reagiravši na odbijenu loptu nakon što je Golovin zatresao gredu.

No, rezultat 2:0 stajao je tek nešto više od minute, a onda je Iličić odličnim udarcem sa 20-ak metara iznenadio loše postavljenog Šunina i smanjio na 2-1.

U nastavku je upravo Iličić imao najbolju priliku za poravnanje, u 65. minuti je dobio loptu na pet metara od gola nakon prodora Kurtiča, ali je uputio preslab udarac kojega je Šunin uspio ukrotiti.