Jedan od najvećih francuskih derbija

Slovenac u 90. minuti donio St. Etiennu pobjedu nad Lyonom

St. Etienne je stigao do pobjede pod vodstvom novog trenera Claudea Puela koji je tri godine, od 2008. do 2011. vodio i Lyon.
Sport / Nogomet | 07. 10. 2019. u 08:30 Bljesak.info

U jednom od najvećih derbija francuskog nogometa Saint-Etienne je pobijedio Lyon s 1:0, a pogodak odluke zabio je Slovenac Robert Berič u 90. minuti.

Gosti su ovim porazom nastavili crni niz bez ligaške pobjede koji traje već sedam kola, javlja Hina.

Aktualni doprvak Lille je kod kuće odigrao 2:2 protiv Nimesa. Domaćin je poveo u 12. minuti golom Loica Remyja, no Nimes je u nastavku susreta okrenuo rezultat golovima Renauda Riparta (45+5-11m) i Ahouekea Denkeyja (71). Ipak, Lille je u 79. minuti ispio iščupati bod, a pogodak za izjednačenje zabio je Victor Osimhen.

Domagoj Bradarić je odigrao cijeli susret za domaćine.

Na ljestvici vodi PSG sa 21 bodom, Nantes ima 19, a Angers 16 bodova.

Rezultati:

Nedjelja:
Lille - Nimes 2-2 (Remy 12, Osimhen 79 / Ripart 45+5-11m, Denkey 71)
Rennes - Reims 0-1 (Dia 49)
St Etienne - Lyon 1-0 (Berič 89)

Subota:
PSG - Angers 4-0 (Sarabia 13, Icardi 37, Gueye 59, Neymar 90)
Toulouse - Bordeaux 1-3 (Koulouris 61 / de Preville 1, Pablo 19, Hwang 53)
Nantes - Nice 1-0 (Simon 86)
Brest - Metz 2-0 (Faussurier 11, Castelletto 45)
Montpellier - Monaco 3-1 (Mollet 31, Mendes 39, Delort 56 / Ben Yedder 68)
Dijon - Strasbourg 1-0 (Mavididi 38)

Petak:
Amiens - Marseille 3-1 (Aleesami 11, Guirassy 41-11m, Mendpoza 90+1 / Benedetto 23)