Korak bliže Premijer ligi

Sloga uz katastrofalno suđenje do bodova u Čapljini

Nogometaši Sloge iz Siminog Hana ostvarili su veliku pobjedu u gostima protiv Čapljine (1:2) u okviru 28. kola Prve lige Federacije BiH.
Sport / Nogomet | 23. 05. 2018. u 19:50 Bljesak.info

Ekipa Sloge iz Siminog Hana uspjela je sa stadiona Bjelave u Čapljini odnijeti puni plijen u 28. kolu Prve lige Federacije BiH.

Ipak, pretedenti na Premijer ligu nisu tako lako došli do bodova u Čapljini, a zasigurno im je u tome pomoglo i katastrofalno suđenje Kenana Bajraktarevića, glavnog suca ove utakmice.

Bajraktarević je na samom početku utakmice isključio Rodina, čiji prekršaj nije bio za crvenog kartona, i na taj način neizravno pomogao ekipi Sloge od samog starta. Inače, Bajraktarević je tijekom utakmice podijelio 11 žutih i dva crvena kartona.

Čapljina je priredila gostima pravo iznenađenje, kada je u 15. minuti preko Jove Kojića domaća ekipa došla u vodstvo.

Čapljina je nakon toga i dalje držala konce u svojim rukama, no Bajraktarević je ''sjeckao'' igru, što je išlo na ruku ekipi Sloge, koja je preko Kostića izjednačila na 1:1 u 40. minuti.

Konačnih 1:2 postavio je u 75. minuti Ziljkić, koji je na taj način uspio Slogi donijeti sva tri boda.

Dva kola prije kraja Sloga je prva na ljestvici Prve lige Federacije BIH i ima najviše izgleda za ulazak u Premijer ligu BIH.