Liga za opstanak

Sloboda na Tušnju pobijedila Vitez

U utakmici koja nije mogla zadovoljiti malobrojnu publiku, bilo je na obje strane vrlo malo prilika za gol.
Sport / Nogomet | 28. 04. 2018. u 21:59

Nogometaši Slobode u okviru 7. kola Lige za opstanak pobijedili su danas na Tušnju ekipu Viteza rezultatom 2:0 (1:0), čime su napravili veliki korak ka opstanku u ligi.

Prvu i jedinu u prvom poluvremenu za domaće iskoristio je Edis Smajić u 16. minuti susreta.

S desne strane korner je izveo Amer Osmanagić, loptu je kod druge stative glavom vratio u sredinu Anel Husić, a s „peterca“ je Smajić glavom šutirao i pogodio za 1:0, piše Hina.

Na početku drugog poluvremena Tuzlaci su udvostručili vodstvo.

U 52. minuti priliku je iskoristio Amer Bekić i na klupi Tuzlaka tada su odahnuli, jer je vodstvo od 2:0 bilo nedostižno za Vitežane mada su se večeras hrabro borili.

U 90. minuti Ivor Weitzer, koji je zamijenio Bekića, pogodio je gredu.

Zanimljivo je da je Sloboda u ovoj sezoni dobila sva četiri duela s Vitežanima, koji nijednom nisu zatresli mrežu Slobode, a primili su 10 golova.