Ligue 1

Sjajni Mbappe odveo PSG na vrh francuske lige

Domaćini su ušli čvrsto u susret što su platili u 12. minuti kad je Loick Landre krvnički startao na Rafinhu te zaslužio izravan crveni i prijevremeni odlazak u svlačionicu.
Sport / Nogomet | 17. 10. 2020. u 00:05 Bljesak.info

U Nimesu je odigrana utakmica sedmog kola francuske Ligue 1 u kojoj je istoimeni domaćin izgubio od PSG-a rezultatom 0:4.

Gosti su uzvratili na grubu igru i zaradili dva žuta kartona u sljedećih 10-ak minuta, no nakon toga su počeli igrati i stvarati prilike.

Mbappe je u 32. minuti zabio za 1:0 u korist PSG-a, nakon što ga je Rafinha dubinskom loptom izbacio u njegov prepoznatljiv trk prema vratima domaćih, gdje je sjajnim lažnjakom zaobišao golmana i zabio za 0:1.

PSG je do drugog gola stigao u 78. minuti, Sarabia je sjajno dočekao centaršut na drugoj vratnici te glavom uputio udarac prema gol, kojeg je Florenzi samo potvrdio na crti za 0:2.

Kylian Mbappe u 83. minuti zabio svoj drugi, a PSG-ov treći gol na utakmici. Ponovno je sjajni napadač dobio najdražu loptu u prostor te u situaciji jedan na jedan sigurno zabio za 0:3.

U 88. minuti gosti su zabili i četvrti gol. Dagba je odigrao sjajnu povratnu loptu za Sarabiju, koji preciznim udarcem matira domaćeg vratara za konačnih 0:4.