Primera

Sjajni Levante slomio Real u Madridu, Sevilla rutinski prema vrhu

Real Madrid je u 20. kolu Primere iznenađujuće, ali potpuno zasluženo, kod kuće izgubio od Levantea 1:2. Gosti iz Valencije mogli su slaviti i s većim rezultatom.
Sport / Nogomet | 30. 01. 2021. u 20:15 Bljesak.info

Real Madrid je domaćim porazom od Levantea 1:2 praktično otpao iz utrke za naslov prvaka Španjolske, jer vodeći Atletico ima sedam bodova prednosti i čak dvije utakmice manje, a Jorgandžije igraju u impresivnoj formi.

Za Kraljevski klub su na stadionu Alfredo di Stefano stvari loše krenule već u 9. minuti kada je isključen Militao.

Iako s igračem manje Real je poveo, i to u 13. minuti kada je nakon sjajne lopte Kroosa pogodio Asensio.

Gosti su do izjednačenja stigli u 32. minuti preko Moralesa.

U 64. minuti Levante je imao priliku iz penala kojeg je skrivio Vinicius Jr., no Rogeru udarac brani Courtois.

Roger se za promašaj iskupio u 78. minuti kada pogađa za 1:2.

U Realu su loše odigrali gotovo svi, posebice drugo poluvrijeme, a razočaravajući nastup imao je i Luka Modrić.

Pobjedu je u večernjem terminu upisala i Valencija protiv Elchea (1:0), a strijelac jedinog pogotka bio je Daniel Wass.

Sevilla je u prvoj utakmici subotnjeg programa 20. kola Primere s 2:0 slavila kod Eibara te skočila na treće mjesto

Sevilla je do pobjede došla golovima Ocamposa u 28. i Jordana u 55. minuti.

Ivan Rakitić je odigrao posljednjih 20 minuta.

Sevilla je treća s 39 bodova, osam manje od vodećeg Atletica, koji ima i dvije utakmice manje.