Ligue 1

Sjajni Di Maria rutinski vodio PSG do bodova protiv Rennesa

Već u 11. minuti mladi Kean sjajno pogađa na pomali sretni odbijanac-asistenciju od Di Marie. Raspoloženi Argentinac potom deset minuta kasnije, u 21. minuti sam podebljava vodstvo Parižana.
Sport / Nogomet | 08. 11. 2020. u 00:23 Bljesak.info

U francuskoj Ligue 1 odigrana su dva zanimljiva susreta ove subote.

Svaki meč u kojem sudjeluje PSG jamči atraktivnost, a posebice onda kada im je protivnik trećeplasirana momčad prvenstva - Rennes.

Igrači Thomasa Tuchela, koji su poraženi u Ligi prvaka u srijedu protiv RB Leipziga, zbog raznih ozljeda ne mogu računati na Neymara, Mbappea i Icardija.

Međutim, to ih nije puno omelo da se lako obračunaju s Rennesom - bilo je 3:0 za europske doprvake.

Potom se rezultat nije mijenjao sve do 73. minute, kada Di Maria još jednom pogađa za potvrdu sva tri boda Tuchelovoj momčadi.

Rennes je imao svojih prilika, čak i lagano terensku dominaciju te posjed lopte, ali domaćini su bili konkretniji.

U drugom, ranije odigranom susretu, Bordeaux je ugostio Montpellier.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka, no stvari su promijenile u nastavku, u korist gostiju.

Prvo je strijelac u 49. minuti bio Mollet, da bi dodatnu sigurnosti Montpellieru donio Delort u 66. minuti.

S nova tri boda, Montpellier se približio vrhu tablice, dok su Žirondinci novim porazom pali prema dnu ljestvice.