Mabel Green Cup

Sjajan pogodak Džeke, Marcelo tragičar Real Madrida

O pobjedniku Mabel Green Cupa odlučivali su penali gdje je jedini promašio Marcelo u petoj seriji pa je Roma uzela trofej.
Sport / Nogomet | 12. 08. 2019. u 07:11 Bljesak.info

Roma je nakon jedanaesteraca pobijedila Real sa 7:6 (2:2) na Olimpicu te tako osvojila Mabel Green Cup.

Sve zanimljivo vidjeli smo u prvih 45 minuta kada su pala sva četiri gola.

Poveo je Kraljevski klub u 16. minuti kada je Marcelo lijepo zabio nakon asistencije Modrića.

Roma je izjednačila u 34. minuti preko Perottija, da bi u 39. novo vodstvo Realu donio Casemiro. Samo minutu kasnije Džeko je zabio za 2:2.

Modrić je igrao cijelu utakmicu za Real, a Romina kapetana Džeku je u 76. minuti zamijenio Schick.

Priliku da od 61. minute zaigra za Real dobio je i Gareth Bale, kojeg mnogi nisu očekivali, jer se čekao njegov odlazak iz Kraljevskog kluba.

Kako više nije bilo golova, o pobjedniku Mabel Green Cupa odlučivali su penali gdje je jedini promašio Marcelo u petoj seriji pa je Roma uzela trofej.