EURO 2019 U-21

Sjajan početak Eura za mlade nogometaše: Izvrsni golovi novih zvijezda!

U drugoj utakmici Europskog prvenstva za igrače do 21 godine starosti, Italija je sa 3:1 pobijedila Španjolsku u utakmici koja je odigrana u Bologni. Bio je to susret koji je izazvao veliku pozornost, ne samo zbog zvučnih imena reprezentacija...
Sport / Nogomet | 17. 06. 2019. u 08:04 Bljesak.info

U prvom susretu skupine A europskog nogometnog U-21 prvenstva reprezentacija Poljske je pobijedila Belgiju sa 3-2.

Belgija je povela golom Leya Iseke u 16. minuti, no Poljaci su odgovorili s tri gola u nizu, a strijelci su bili Szymon Zurkowski (26), Krystian Bielik (52) i sebastian Szymanski (79). Belgija je smanjila na 2-3 u 84. minuti golom Diona Coolsa, no u preostalom vremenu nije uspjela iščupati remi.

Bila je to prva pobjeda mlade poljske reprezentacije na U-21 prvenstvima nakon 1986. godine.

Na EP-u Italiji i San Marinu nastupa i hrvatska reprezentacija. Odabranici izbornika Nenada Gračana prvi nastup će imati u utorak u 18.30 protiv Rumunjske. U drugom susretu iz iste skupine sastaju se Engleska i Francuska.

Mlada reprezentacija Srbije također sudjeluje, a smještena je u skupinu s Austrijom, Njemačkom i Danskom.

Talijani nadigrali Španjolce

U drugoj utakmici Europskog prvenstva za igrače do 21 godine starosti, Italija je sa 3:1 pobijedila Španjolsku u utakmici koja je odigrana u Bologni.

Bio je to susret u prime-timeu koji je izazvao veliku pozornost, ne samo zbog zvučnih imena reprezentacija, već i atraktivnih igrača koji ih sačinjavaju.

Sukladno prvoj utakmici ovog turnira i skupine A, u kojoj je Poljska pobijedila Belgiju sa 3:2, ni ovdje nije nedostajalo atraktivnosti.

Španjolci su poveli već u 9. minuti prekrasnim pogotkom Danija Ceballosa, igrača Real Madrida.

Sin krenuo očevim stopama

Italija se do poluvremena vratila golom Federica Chiese, sina proslavljenog bivšeg talijanskog reprezentativca Enrica.

Taj gol bio je također neobičan i lijep. Chiesa je poravnanje donio u 36. minuti, a početkom nastavka (54.) osigurao je i preokret na 2:1.

Konačan rezultat postavio je s bijele točke u 83. Pellegrini.