U gostima

Široki savladao Mladost

Pogotke za Široki su postigli Dino Ćorić u 32. minuti, Stjepan Radeljić u 51. minuti i Alen Jurilj u drugoj minuti sudačke nadoknade
Sport / Nogomet | 29. 02. 2020. u 18:46 BHRT

NK Široki Brijeg svladao je danas u gostima ekipu FK Mladost Doboj-Kakanj (2:3).

Iako su 'Plavo-bijeli' vodili dva puta, Mladost se stalno vraćala u utakmicu. Pobjedu Širokog i konačni 2:3 rezultat osigurao je Alen Jurilj u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Pogotke za Široki su postigli Dino Ćorić u 32. minuti, Stjepan Radeljić u 51. minuti i Alen Jurilj u drugoj minuti sudačke nadoknade. Za domaće su pogađali Nedim Hadžić u 40. minuti i Mathias Fanimo u 53. minuti utakmice.

Ovom pobjedom Široki se popeo na šesto mjesto prvenstvene ljestvice, s 31 bodom, tri manje od petoplasiranog Zrinjskog i bodom više od sedmog Radnika, s tim da momčad Tonija Karačića ima i utakmicu više od ovih klubova.

Tuzla City i Velež su jučer podijelili bodove (0:0), danas je u gostima Željezničar svladao Zvijezdu 09 (0:3).

Utakmica kojom se zatvara 21. kolo BH Telecom Premijer lige na rasporedu je sutra od 14:30, a sastaju se bijeljinski Radnik i zenički Čelik.