Pobjeda Širokog

U jednom od derbija 29. kola Premijer lige Široki Brijeg je pobijedio Željezničar u gostima (3:1) i to nakon što je primio prvi pogodak.
Sport / Nogomet | 07. 05. 2021. u 21:42 S.B. | Bljesak.info

Široki Brijeg ostvario je veliku pobjedu i vjerojatno vitalnu u njihovim nastojanjima da izbore Europu. Široki je slavio na Grbavici s 3:1 u nevjerojatnoj utakmici u kojoj su svi golovi pali u zadnjih 17 minuta.

Željezničar je poveo u 73. minuti, kaznivši promašaj Marka Jurića na drugoj strani. Ubacio je Blažević, a gol za momčad Blaža Sliškovića postigao je Mladen Veselinović.

Ipak, Široki je izjednačio samo četiri minute kasnije, a nakon pogreške Frane Ikića pogodio je Stipe Jurić. Samo pet minuta kasnije Široki je napravio preokret, a strijelac je bio Zvonimir Begić.

Željezničar se nakon toga bacio u napad, ali je bio kažnjen s trećim golom kojeg je postigao Mato Stanić.

Široki je ovom pobjedom preskočio Zrinjski na ljestvici, dok se Željezničar i definitivno oprostio od mjesta koja vode u Europu.