Od 0:2 do 3:2

Široki se vratio iz mrtvih i u završnici stigao do pobjede

Alarmi su se tada upalili među domaćim igračima koji su napali iz svih oružja prema golu Mladosti
Sport / Nogomet | 25. 09. 2019. u 21:14 Bljesak.info

Nogometaši Širokog Brijega pobijedili su u srijedu na Pecari Mladost Doboj Kakanj sa 3:2 u susretu 10. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Mladost je fantastično otvorila meč na Pecari i vrlo brzo je došla do dva pogotka. Prvo je u 5. minuti nakon greške golmana domaćih Fanimo pogodio za 1:0, da bi samo šest minta kasnije Mladost došla do novog pogotka i to preko Mušije, piše SportSport.ba.

Alarmi su se tada upalili među domaćim igračima koji su napali iz svih oružja prema golu Mladosti koja se u tim trenucima branila s desetoricom nogometaša.

Napadi su se domaćim igračima isplatili u 27. minuti kada dolaze do pogotka i to preko Ante Hrkača koji je pogodio sa nekih 25 metara. Do kraja prvog dijela domaći su pokušavali i pokušavali, ali nisu uspjeli izjednačiti.

U nastavku meča Široki reda prilike pred golom gostiju. Pokušavali su domaći preko Bagarića, Franjića, Matića i ostalih, a Mladost nije uspijevala preći centar, piše SportSport.

Napadi su im se isplatili u 84. minuti kada dolaze do poravnanja i to preko Bagarića. Kada se mislilo da je to i konačan rezultat susreta pogodio je za pobjedu domaćih u 90. minuti Franjić. Kvesić mu je ubacio, a Franjić je vrlo lijepo pogodio i uslijedilo je veliko slavlje domaćih. To je bio i konačan rezultat meča.