Pred 6000 ljudi na Pecari

Široki preko penala do trofeja Kupa BiH

Sport / Nogomet | 17. 05. 2017. u 19:50 Z.D.

Nakon što su u prvoj utakmici na Koševu slavili 1:0, Širokobriježani su večeras na svojoj Pecari, pred 6.000 gledatelja, u regularnom dijelu utakmice poraženi od Sarajeva sa minimalnih 0:1.

U prvom poluvremenu utakmice oba tima su se smjenjivala u napadima. Prve minute pripale su domaćem sastavu, a zatim je Sarajevo preuzelo inicijativu i u nekoliko navrata ugrozilo protivnički gol.

Prvih 15. minuta susreta proteklo je bez većih prilika, a zatim je u 17. minuti igrač Sarajeva Nermin Crnkić promašio prazan gol Širokobriježana. Naime, nakon odličnog kontranapada ''bordo'' tima'', na asistenciju Hebibovića, Crnkić je dobio loptu nekoliko metara ispred praznog gola domaćeg sastava, ali loše je šutirao i lopta odlazi pored gola.

(KLIKNI za prikaz veće fotografije)

Do kraja poluvremena nije bilo većih prilika, a Širokobriježani su u tim trenucima imali rezultat koji im donosi trofej osvajača Kupa BiH.

Drugo poluvrijeme počelo je pritiskom gostiju koji su morali doći do pogotka u gostima, jer je Široki u prvom meču u Sarajevu slavio s 1:0. U 52. minutu prijeti Ivetić, a zatim je i Široki imao priliku preko Čabraje.

''Bordo'' tim dolazi do pogotka u 63. minuti, nakon što je glavni sudac Edin Jakupović dosudio sumnjiv jedanaesterac, i to sa velikim zakašnjenjem, a precizan s bijele točke bio je Almir Bekić.

Široki je nakon primljenog gola preuzeo incijativu, međutim većih opasnosti po gol Pavlovića nije bilo.

Do kraja regularnog dijela susreta oba tima su imala nekoliko bezuspješnih pokušaja da promijene rezultat, nakon čega su igrači pristupili izvođenju jedanaesteraca.

Domaćin je imao više koncentracije u izvođenju penala te u konačnici slavio. U prvoj seriji Pavlović je odbranio penal Krstanoviću, a zatim je Husejinović promašio gol Širokog. U drugoj seriji Ivanković je pogodio, a Almir Bekić je izjednačio na 1:1. U trećoj seriji Barišić je pogodio, a Rustemović promašio. Ćorić je potom savladao Pavlovića, Ahmetović Bilobrka, a konačnu pobjedu domaćinu donio je Čobraja.

Ovo je klubu s Pecare treći trofej Kupa nakon onih osvojenih 2007. i 2013. godine i ukupno peti trofej otkako se nogoloptanjem u BiH zajedno natječu klubovi iz oba entiteta - dva preostala trofeja sežu iz 2004. i 2006. Kada su osvojeni pokali prvaka BiH.

Također, ovo je za trenera Gorana Sablića prvi trofej u njegovoj mladoj trenerskoj karijeri, a nema sumnje da će ga na Pecari zapamtiti – Širokom je, nakon što je 2015. izbivao iz Europe, vratio europski kontinuitet, odnosno podario mu drugi vezani nastup u kvalifikacijama za Europsku ligu.