Hercegovački derbi

Široki potopio Plemiće pod Bijelim Brijegom

Sport / Nogomet | 29. 09. 2019. u 17:50 Bljesak.info

Da u derbijima trenutna forma i položaj na ljestvici ništa ne znače, najbolji je dokaz novi hercegovački derbi Zrinjskog i Širokog Brijega.

Momčad iz Mostara dočekala je Širokobriježane s tri uzastopne pobjede i gol razlikom 10:0, uključujući i Kup, te s osam bodova viška u odnosu na ekipu s Pecare.

No, Širokobriježani su svejedno bili bolji i zasluženom pobjedom 3:1 odnijeli tri boda doma, a ispraćeni su u velikim pljeskom solidno popunjenih tribina stadiona pod Bijelim brijegom.

S druge strane, Zrinjski je ispraćen velikim zvižducima, jer osim toga što su ispustili prvu pobjedu na domaćem terenu otkako je krenula sezona uz to su odigrali vrlo blijedu partiju.

Široki Brijeg je bolje otvorio utakmicu i poveo u 17. minuti kada Dino Ćorić neometan ulazi u šesnaesterac Zrinjskog i matira Brkića.

Nastavili su gosti s napadima, no Lendrić je vrlo brzo poravnao. Izjednačio je iz teške situacije i vratio stvari na početak u 22. minuti.

Zrinjski je pred sami kraj prvog dijela napadao, traži vodstvo, ali na pauzu se otišlo pri rezultatu 1:1.

Široki Brijeg je do novog vodstva mogao u 49. minuti kada Brkić sjajno brani udarac Jurilja.

Uzvratili su zatim Čirjak, a onda i Čurjurić, no nije se zatresla mreža gostiju.

Ipak, u 82. minuti jeste domaćih. Cipetić ubacuje, Bagarić glavom rutinski i gosti su mogli da slave.

Konačnih 3:1 za goste postavio je u sudačkoj nadoknadi nakon kontre Marić, a asistent je bio Cipetić.

Sarajevo slavilo u Doboju kod Kaknja

Sarajevo je u 11. kolu BHT Premijer nogometne lige slavilo na gostovanju kod Mladosti u Doboju kod Kaknja rezultatom 3:0 (2:0) te se bodovno poravnalo na ljestvici s vodećim Željezničarom. Obje sarajevske ekipe sada imaju po 23 boda.

Pred nama je bio ukupno 54. prvenstveni Hercegovački derbi, 38. premijerligaški – povijest je zabilježila dvanaest utakmica u Ligi Herceg-Bosne, četiri u Premijer ligi Federacije BiH i 35 u Premijer ligi BiH. A Hercegovački derbi svoju povijest piše od 26. lipnja 1994. i prve utakmice u doigravanju za prvaka Herceg-Bosne. Pa, kako stvari stoje? Ograničit ćemo se samo na ‘zajedničku Premijer ligu’ i 37 dosadašnjih derbija – Široki sa 13 pobjeda vodi, Zrinjski ih ima 12, 11 utakmica završilo je bez pobjednika.