1:1

Široki i Zrinjski remizirali u burnom hercegovačkom derbiju na Pecari

U burnom hercegovačkom derbiju na Pecari Široki Brijeg i Zrinjski podijelili su bodove.
Sport / Nogomet | 24. 02. 2019. u 19:15 Bljesak.info

Široki Brijeg i Zrinjski odigrali su neodlučeno 1:1 u hercegovačkom derbiju 20. kola Premijer lige BiH igranom pred oko 4.000 gledatelja na stadionu Pecara u Širokom Brijegu.

Domaći su u vodstvo došli u 15. minuti kada je iz jedanaesterca pogodio Petar Franjić. Prethodno je vratar Antonio Soldo srušio Dražena Bagarića koji je bio u prodoru prema vratima.

''Plavo-bijeli'' su nakon postignutog pogotka nastavili dominirati na terenu dok su ''Plemići'' pred kraj prvog dijela susreta uspjeli sabrati redove i odbiti napade Širokobriježana.

U nastavku susreta igralo se borbeno, igrači se nisu štedjeli, no ohladio ih je sudac Irfan Peljto koji je u 65. minuti prekinuo susret zbog ubacivanja pirotehničkih sredstava na teren od strane navijača obiju momčadi. Prekid je trajao 20 minuta, a specijalna policija ispraznila je ''kavez'' na sjevernoj tribini gdje su se nalazili najvatreniji domaći navijači Škripari.

Službeni spiker potom je pročitao obavijest delegata te je upozorio da će susret biti prekinut u slučaju da sa sjeverne tribine u teren bude bačen bilo kakav predmet. Također, u obavijesti je rečeno da će istočna tribina, na kojoj su se nalazi Mostarci, biti ispražnjena ukoliko s te tribine bude ubačen bilo kakav predmet u teren.

Zrinjski je u 83. minuti uspio doći do izjednačujućeg pogotka, a strijelac je bio Miloš Filipović.

U 88. minuti Mostarci su ostali s igračem manje kada je zbog drugog žutog kartona isključen Hrvoje Barišić.