Sedma uzastopna prvenstvena pobjeda

Široki riješio GOŠK za pola minute i izdvojio se na vrhu ljestvice

Široki se sedmom uzastopnom prvenstvenom pobjedom izdvojio na vrhu premijerligaške ljestvice
Sport / Nogomet | 19. 11. 2017. u 17:47 Bljesak.info

Nogometaši Širokog Brijega rutinski su s 3:0 slavili protiv GOŠK-a iz Gabele u susretu 15. kola Premijer lige BiH uzvrativši im na taj način za poraz (2:1) iz četvrtog kola.

Devetom uzastopnom pobjedom u svim natjecanjima te sedmom prvenstvenom ''Plavo-bijeli'' su se izdvojili na vrhu ljestvice s 34 boda, tri više od drugoplasiranog Zrinjskog.

Širokobriježani su riješili GOŠK u samo 30 sekundi. Dejan Čabraja pogodio je Kozićevu mrežu u 3. minuti, a prethodno je Luka Menalo s leđa ukrao loptu gostujućem braniču te uposlio suigrača.

Samo 30 sekundi kasnije, u 4. minuti, Luka Menalo udvostručuje vodstvo svoje momčadi.

Nakon toga se igra umrtvila, Široki je kontrolirao posjed lopte te zaprijetio preko Čabraje, no rezultat se do poluvremena nije mijenjao.

U nastavku susreta slična priča, gosti iz Gabele su u dva navrata zaprijetili iz polukontre, no ništa ozbiljno da bi ugrozili Bilobrkova vrata. Domaći su u nekoliko navrata zaprijetili preko Menala, Ćorića i Čabraje, no rezultat se nije mijenjao do sudačke nadoknade kada je konačnih 3:0 postavio Bernardo Matić.

U 90. minuti drugi žuti karton odnosno crveni dobio je Darko Đajić zbog oštrog starta nad Čabrajom.

U 16. kolu Široki Brijeg gostuje kod Mladosti u Doboju kod Kaknja.