Hercegovački derbi

Široki Brijeg preokretom slavio protiv Zrinjskog i izbio na vrh premijerligaške ljestvice

Široki Brijeg je preokretom slavio protiv Zrinjskog na Pecari 2:1 u velikom hercegovačkom derbiju.
Sport / Nogomet | 29. 10. 2017. u 18:20 Bljesak.info

Nogometaši Širokog Brijega preokretom su slavili protiv Zrinjskog 2:1 (0:1) u hercegovačkom derbiju 13. kola Premijer lige BiH igranom pred oko 4.000 gledatelja na Pecari. Ovom pobjedom Široki Brijeg je izbio na vrh premijerligaške ljestvice svrgnuvši s prvom mjesta večerašnjeg protivnika.

''Plemići'' su došli u vodstvo u 31. minuti kada je pogrešku Luke Bilobrka iskoristio Ognjen Todorović. Nakon što su poveli gosti su preuzeli konce igre u ruke te se su s vodstvom otišli na odmor.

U nastavku susreta ''Plavo-bijeli'' su bolje zaigrali što im se višestruko isplatilo. U 74. minuti nakon gužve u šesnaestercu Luka Menalo je pogodio za 1:1 i veliko slavlje na Pecari.

Samo četiri minute kasnije Pecara je proključala: Menalo je pogodio vratnicu, lopta se odbila od vratara Pirića, a na nju je natrčao Dejan Čabraja pogodivši za 2:1.

Do kraja susreta Zrinjski nije imao izglednijih prilika za izjednačenje, a stopostotnu priliku za povećanje vodstva nije iskoristio Čabraja.

Široki Brijeg je tako i dalje nakon sedam utakmica jedina neporažena momčad na domaćem terenu.