La Liga

Sevilla srušila Atletico Madrid i oživjela borbu za španjolskog prvaka!

U derbiju 29. kola španjolskog nogometnog prvenstva Sevilla je pobijedila vodeći Atletico Madrid sa 1:0. Marcos Acuna presudio je Madriđanima.
Sport / Nogomet | 05. 04. 2021. u 00:15 Bljesak.info

Sevilla je mogla do vodstva već u osmoj minuti, no Lucas Ocampos nije realizirao jedanaesterac. Jan Oblak je zaustavio njegov pokušaj.

Ivan Rakitić je odigrao cijeli susret za Sevillu, izborivši kazneni udarac za svoju momčad.

Navijače Seville razbjesnio je razvoj situacije na utakmici protiv Atletica, pa su se raspisali po društvenim mrežama.

Generalni konsenzus je kako je Ocampos ukrao loptu Rakitiću i promašio još jedan važan kazneni udarac nakon što je isto učinio i u utakmici protiv Barcelone.

Atletico je ovim porazom dodatno zakomplicirao borbu za naslov prvaka. Ako Barcelona u ponedjeljak pobijedi Real Valladolid probližit će se momčadi Diega Simeonea na samo bod zaostatka, dok Real Madrid ima tri boda minusa.

U ranije odigranom susretu Cadiz je pobijedio Valenciju sa 2:1, a susret je obilježio rasistički ispad zbog kojeg je dvoboj bio prekinuti na 20 minuta.

Cadiz je poveo preko Cale u 14. minuti, izjednačio je Gameiro pet minuta kasnije, a pobjedu domaćinu donio je Lopez u 88. minuti.

U preostalim nedjeljnim utakmicama Celta je kao gost s 3:1 svladala Alaves, dok su Elche i Real Betis odigrali 1:1.