Kapetan Reala

Sergio Ramos još jednom ispisao povijest: Branič s najviše pogodaka

Ramos je postao branič s najviše postignutih prvenstvenih golova u povijesti španjolske Primere, prestigavši Ronalda Koemana. U pobjedi od 2:1 Sergio Ramos je pogodio iz jedanaesterca, što je njegov 68. prvenstveni gol u karijeri.
Sport / Nogomet | 22. 06. 2020. u 11:19 Bljesak.info

Fernando Hierro, Ronald Koeman i Sergio Ramos su legende La Lige, svaki u svome vremenu, svaki u svome klubu.

Aktualni kapetan Real Madrida Sergio Ramos u nedjeljnoj je pobjedi protiv Real Sociedada srušio jedan rekord španjolske La Lige, podsjeća Marca.

Ramos je postao branič s najviše postignutih golova u povijesti španjolskog nogometa, prestigavši Ronalda Koemana.

U pobjedi od 2:1 Sergio Ramos je pogodio iz jedanaesterca, što je njegov 68. gol za Real u karijeri. Koemana je Ramos dostigao već u prethodnom kolu protiv Eibara (3:1), a sad i prestigao.

Ronald Koeman bio je čuven kao branič ubitačnog šuta i njegove su lopte odsjedale iza leđa najboljih svjetskih vratara.

Međutim, jedan nogometaš u španjolskom nogometu ostat će najvjerojatnije, kao defanzivac, još dugo ispred svih.

Fernando Hierro je u svojih 497 nastupa za Valladolid i Real Madrid postigao čak 105 golova.

Doduše, Hiera struka više svrstava u defanzivne veznjake, ali nemalo puta igrao je i pogađao kao srednji branič.

Inače, kazneni udarac Ramosa u Reale Areni u San Sebastianu bio je njegov deveti pogodak u sezoni za Real Madrid, s ukupno sedam golova u LaLigi Santander, što mu je  najbolji dosadašnji rezultat u karijeri.

Samo nekoliko minuta nakon što je pogodio mrežu, zadobio je ozljedu koljena u sudaru s Aleksandrom Isakom.

Realov kapetan je pokušao nastaviti igru nakon ukazane pomoći, ali odšetao je s terena u 59. minuti, a na njegovo mjesto je ušao Eder Militao.