Serie A

Juventus izgubio od davljenika na svom terenu; Milan uspješan u Firenci

Juventus se porazom od davljenika Beneventa (0:1) praktički oprostio od bilo kakve nade da bi mogao obraniti naslov prvaka. AC MIlan se pak trznuo gostujućom pobjedom kod Fiorentine (2:3).
Sport / Nogomet | 21. 03. 2021. u 21:55 Bljesak.info

Nogometaši Beneventa priredili su senzaciju pobijedivši u susretu 28. kola u Torinu aktualnog talijanskog prvaka Juventus sa 1:0.

Pogodak odluke za prvu pobjedu Beneventa u povijesti protiv "Stare dame" zabio je Adolfo Gaich u 69. minuti i to iz jedinog udarca u okvir suparničkog gola.

Juve je dominirao već dio utakmice, imao je premoć u posjedu lopte (68 / 32), više udaraca (23 / 7), više udaraca u okvir (9 / 1), te kornera (9 / 1), no bodovi odlaze u Benevento.

Nakon što je neočekivano ispao iz Lige prvaka od Porta, Juventus je ovim porazom praktički ostao bez izgleda za obranu naslova prvaka, dok su gosti osvojili važne bodove u borbi za prvoligaški spas.

Minimalnim pobjedama su završile još dvije utakmice.

Lazio je na gostovanju pobijedio Udinese sa 1:0, a pogodak za tri boda zabio je Adam Marušić u 37. minuti.

Sampdorija je također, sa 1:0 porazila Torino, a gol odluke zabio je Antonio Candreva u 25. minuti.

Milan je na gostovanju pobijedio Fiorentinu sa 3-2 smanjivši zaostatak za vodećim Interom na šest bodova.

Bila je to utakmica u kojoj je Milan poveo, "Viole" su potom okrenule rezultat, da bi "Rossoneri" s dva gola izborili pobjedu.

Gosti su poveli u 9. minuti golom Zlatana Ibrahimovića, no Fiorentina je preko Ericka Pulgara (17) i Francka Riberyja (51) stigla do prednosti. Izjednačio je Brahim Diaz u 56. minuti, a pobjedu gostima donio je Hakan Calhanoglu u 72. minuti.

Golovi s utakmice Fiorentina - Milan OVDJE

U prvom nedjeljnom okršaju Atalanta je u gostima slavila kod Verone sa 2:0.

Golove za goste zabili su Ruslan Malinovskyi u 33. minuti iz kaznenog udarca i devet minuta kasnije Duvan Zapata.

Kolo u Serie A završili su Napoli i Roma utakmicom u Rimu. Na stadionu Olimpico su slavili gosti iz Napulja s dva zgoditka Driesa Mertensa (27, 34), koji je postao treći igrač u povijesti kluba sa 100 golova u Serie A.

Susret između Intera i Sassuola odgođen zbog više slučajeva zaraze koronavirusom u milanskom sastavu.