Poraz prvaka države

Sarajevo potopilo Zrinjski na Koševu

Jedini pogodak za 'plemiće' postigao je Handžić u 55. minuti.
Sport / Nogomet | 13. 05. 2018. u 18:57 Bljesak.info

Nogometaši Sarajeva danas su na Koševu u okviru devetog kola Lige za prvaka svladali ekipu Zrinjskog sa 4:1.

U prvom poluvremenu Sarajevo je priredilo pravu predstavu, zabivši čak tri gola u 15 minuta. Strijelci su bili Šarić (33.), Ahmetović (40.) te Kuzmanović (45.).

U drugom poluvremenu nastavila se golijada, a otvorio ju je Handžić zabivši prvi gol Zrinjskog na utakmici u 55. minuti za smanjenje zaostatka na 3:1.

U 62. minuti Kuzmanović zabija svoj drugi gol na utakmici te potvrđuje pobjedu Sarajeva (4:1).

U derbiju dviju najgorih momčadi doigravanja, Radnik iz Bijeljine gostovao je kod Krupe. U desetoj minuti zabio je Hadžić za vodstvo Radnika te je do poluvremena rezultat ostao nepromijenjen.

Pet minuta nakon početka drugog poluvremena Krupa izjednačuje pogotkom Dujakovića, a u 75. Đurić zabija za prednost ekipe iz Bijeljine. Za konačnih 3:1 zabio je Okić u sudačkoj nadoknadi.