Uz kratak prekid utakmice

Sarajevo poraženo od BATE Borisova na Bilinom Polju

Vrijedi napomenuti kako je utakmica bila prekinuta na nekoliko minuta u samom kraju susreta zbog ubacivanja pirotehničkih sredstava na teren.
Sport / Nogomet | 08. 08. 2019. u 21:35 Bljesak.info

U prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija za Europa ligu FK Sarajevo je poraženo na Bilinom polju u Zenici rezultatom  2:1 od ekipe BATE Borisov.

Nogometaši FK Sarajevo nisu uspjeli izvući iole povoljan rezultat protiv BATE Borisova i pored vrlo solidne predstave u Zenici.

Dominirali su igrači bh. prvaka većim dijelom utakmice, ali BATE je iskoristio dva trenutka zahvaljujući iskustva te tako došao do važne pobjede.

BATE Borisov poveo je u 19. minuti preko Bage, a tim rezultatom otišlo se i na poluvrijeme.

U 71. minuti Moukam s bijele točke povisuje na 0:2, da bi na konačnih 1:2 u 81. minuti smanjio Handžić.

Do kraja bilježimo i dvije prilike kojima je Sarajevo moglo poravnati rezultat, a u oba slučaja u odličnim prilikama bio je Šišić. Loptu je jednom zaustavila greda, dok je drugi put Šišić promašio iz stopostotne prilike.

Vrijedi napomenuti kako je utakmica bila prekinuta na nekoliko minuta u samom kraju susreta.

Glavni sudac Alexandre Boucaut odlučio je povući igrače u svlačionice zbog bacanja pirotehničkih sredstava na teren.

Još u prvom poluvremenu navijači su bili upozoreni da ne smiju ubacivati pirotehnička sredstva u teren, ali su se domaći navijači oglušili na to upozorenje.

Ipak, nakon vijećanja s delegatom i asistentima, Boucaut je ipak odlučio susret privesti kraju.