Sarajevo u finalu porazilo tuzlansku Slobodu

Sarajevo pobjednik Kupa BiH u konkurenciji juniora

Strijelac prvog gola za "bordo" tim bio je Amar Sabljica, koji je u 59. minuti šutirao s više od 25 metara, a lopta je kroz ruke nespretnog golmana Armina Mustačevića završila u mreži za vodstvo Sarajeva od 1:0.
Sport / Nogomet | 07. 05. 2019. u 22:11 Fena

FotoFENA/Vehid Begunić / Sarajevo u finalu porazilo tuzlansku Slobodu

Nogometaši Sarajeva pobjednici su Kupa Bosne i Hercegovine u konkurenciji juniora za sezonu 2018./2019.

Sarajevo je u finalu, koje se pred oko 400 gledatelja igralo u Trening centru Nogometnog/Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine u Zenici, porazilo tuzlansku Slobodu rezultatom 2:0 (0:0).

Sarajevo je, prethodno, u 30. minuti prvog poluvremena, nakon slobodnog udarca sa oko 20 metara kojeg je izveo Đani Salčin, uzdrmalo prečku gola tuzlanskog golmana Mustačevića.

Prečku je pogodio i u 75. minuti Amar Jašarević nakon solo prodora, poslije kojeg su u nastavku akcije Sarajlije i dobile slobodan udarac na oko 17 metara, iz kojeg je Salčin prizemnim šutem postigao gol te povisio na 2:0.

Time je, praktično, i riješio pitanje pobjednika, jer je Sloboda u 77. minuti ostala i s 10 igrača.

Armin Hodžić je zbog prekršaja na sredini terena dobio drugi žuti, automatski crveni karton, pa je morao napustiti igru, čime je i dodatno umanjio izglede svog tima za poravnanje rezultata.