Naslov prvaka sve bliže

Sarajevo ''petardom'' ispratilo Čelik s Koševa

Izabranici trenera Husrefa Musemića upisali su 19. pobjedu u sezoni kojom su napravili još jedan korak ka osvajanju naslova prvaka Bosne i Hercegovine.
Sport / Nogomet | 03. 05. 2019. u 22:25 Fena

Nogometaši Sarajeva pobijedili su u petak navečer na Koševu zenički Čelik s 5:0, u prvoj utakmici 30. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Izabranici trenera Husrefa Musemića upisali su 19. pobjedu u sezoni kojom su napravili još jedan korak ka osvajanju naslova prvaka Bosne i Hercegovine. Pitanje pobjednika riješili su praktično već nakon pola sata igre kada su imali tri pogotka prednosti.

Domaći su poveli u 21. minuti preko Tatara, a na 2:0 povisio je Ahmetović tri minute kasnije. U 32. minuti Tatar je postigao svoj drugi pogodak za vodstvo Sarajeva od 3:0.

U drugom poluvremenu nogometaši Sarajeva još dva puta su zatresli mrežu gostiju iz Zenice. Hebibović je pogodio u 59. minuti za 4:0, a konačan rezultat postavio je Rahmanović u 63. minuti.

Sarajevo tri kola prije kraja prvenstva ima sedam bodova prednosti nad Zrinjskim koji ima utakmicu manje.

Ostali susreti 30. kola igraju se za vikend.