Velež nije uspio doći do remija

Sarajevo na krilima Velkoskog i Tatara do tri boda u Mostaru

Sport / Nogomet | 23. 11. 2019. u 15:06

Nogometaši Sarajeva u subotu su u gostima svladali Velež sa 2:1 u derbiju 17. kola Premijer lige BiH.

Prvu ozbiljniju priliku na utakmici vidjeli smo u osmoj minuti kada je Tatar šutirao pored gola Bobića. Isti igrač je bio u centru pažnje i četiri minute kasnije. Tatar je izašao sam ispred Bobića i dobro šutirao, ali je vratar Veleža još bolje rwagirao.

Ipak, u 13. minuti Sarajevo je povelo sa 1:0. Ahmetović je odlično prošao po desnoj strani i ubacio u sredinu gdje se najbolje Velkoski koji bez velikih problema pogađa za vodstvo bordo tima.

Sarajevo je zaprijetio ponovno u 29. minuti preko Tatara kojem je lopta prešla preko noge i pogodila vratnicu. Tri minute kasnije velika prilika za Ahmetovića. Napadač Sarajeva bio je sam ispred Bobića, ali je šutirao pored gola.

U 41. minuti nova velika prilika za goste. U centru pažnje ponovo je bio Tatar koji je snažno šutirao, ali je prečka ponovo spasila Rođene.

Početkom drugog dijela Velež je zaigrao mnogo bolje i imao dvije sjajne šanse.

Prvo je u 47. minuti zaprijetio Fajić koji je šutirao pored gola, a onda je samo dvije minute kasnije u šansi je bio i Brandao koji je šutirao, ali nevjerojatnom intervencijom gol Sarajeva spasio je Dušan Hodžić koji glavom spašava mrežu.

Sarajevo je desetak minuta kasnije udvostručilo prednost. Rahmanović je izborio jedanaesterac, a siguran s bijele točke bio je Tatar koji je pogodio za 0:2, prenosi SportSport.ba.

Međutim, Velež je u 62. minuti smanjio na 1:2. Sam ispred Džafića izašao je Ćivić koji je uspio zatresti mrežu bordo tima za veliko slavlje na stadionu "Rođeni".

Rođeni su sedam minuta kasnije mogli do poravnanja. Na odbijenu loptu natrčao je Cvijanović, ali je Dupovac s gol linije uspio da spasi mrežu, te je ostalo 1:2.

Cvijanović je pokušao i u 78. minuti kada je glavom šutirao s nekih desetak metara, ali je Džafić bio siguran. Sarajevo je već u narednoj akciji moglo kazniti Velež za promašaje. U sjajnom prilici bio je Rahmanović koji je uspio da šutira s nekih pet metara, no Ferreyra je izblokirao njegov udarac što je olakšalo posao Bobiću.

Sarajevo je pri kraju utakmice zaprijetilo nekoliko puta iz kontri, ali se rezultat nije mijenjao. U 88. minuti Šabanović je na samom rubu kaznenog prostora srušio Fajića, a sudac mu je pokazao drugi žuti, odnosno crveni karton. Domaći su žestoko prosvjedovali, tražili su jedanaesterac ali sudac nije promijenio odluku. Iz slobodnog udarca pokušao je Brandao, ali nije uspio postići gol.

Velež je napadao do kraja, ali je rezultat ostao 1:2 za Sarajevo.