Uvjerljiva pobjeda protiv Sloge

Sarajevo jednom nogom u finalu Kupa BiH

''Bordo'' momčad je došla do uvjerljive pobjede pred uzvrat te je jednom nogom zakoračila u finale Kupa.
Sport / Nogomet | 03. 04. 2019. u 18:22 Bljesak.info

Nogometaši Sarajeva pobijedili su Slogu iz Gornjeg Crnjelova 4:1 u prvom polufinalnom susretu Kupa BiH igranom u srijedu u Bijeljini.

Amar Rahmanović doveo je Sarajlije u vodstvo u 12. minuti kada je glavom pogodio nakon ubačaja Kapića iz kornera. Handžić je u 27. minuti udvostručio vodstvo.

U 35. minuti dosuđen je jedanaesterac za Sarajevo, a Krste Velkoski je iz drugog pokušaja pogodio jer mu je prethodno vratar Bodiroga obranio udarac.

Totalni raspad člana Prve lige Republike Srpske dogodio se u 49. minuti kada je Šišić pogodio za 4:0.

Sloga je u 69. minuti uspjela ublažiti poraz, a strijelac je bio Hadžikadunić.

Uzvratni susret na rasporedu je za tjedan dana na Koševu, a prije toga Sarajevo će u subotu odigrati gradski derbi protiv Željezničara na Grbavici.