Euro 2020

Rutinske pobjede Belgije i Nizozemske, Sloveniji triler protiv Izraela

Najkompliciranije stanje je u skupini G gdje su Poljska i Austrija odigrale 0:0, dok je Slovenija s 3:2 pobijedila Izrael. Verbič je bio junak Slovenaca golovima u 43. i 90. minuti, a u strijelce se upisao i Bezjak.
Sport / Nogomet | 10. 09. 2019. u 07:34 Bljesak.info

U skupinama C, E, G i I u ponedjeljak su se igrale kvalifikacijske utakmice nakon čega je najbliže Euru stigla Belgija.

Njemačka je u skupini C s 2:0 slavila kod Sjeverne Irske golovima Halstenberga u 48. i Gnabryja u 93. minuti.

U drugoj utakmici te skupine Nizozemska je s 4:0 pobijedila Estoniju uz dva gola Babela te po jedan Depaya i Wijnalduma.

Njemačka i Sjeverna Irska imaju 12 bodova iz pet utakmica, Nizozemska devet uz utakmicu manje.

Najkompliciranije stanje je u skupini G gdje su Poljska i Austrija odigrale 0:0, dok je Slovenija s 3:2 pobijedila Izrael. Verbič je bio junak Slovenaca golovima u 43. i 90. minuti, a u strijelce se upisao i bivši igrač Rijeke Bezjak. Šanse za Euro još ima i Sjeverna Makedonija koja je s 2:0 slavila kod Latvije.

Poljska vodi s 13 bodova, Slovenija ima 11, Austrija 10, Sjeverna Makedonija i Izrael osam, a Latvija je bez bodova.

Belgija je u skupini I stigla do šeste pobjede slavljem 4:0 kod Škotske na krilima De Bruynea koji je u prvom poluvremenu podijelio tri asistencije, a onda u drugom postavio konačan rezultat.

Veliki korak prema Euru napravila je i Rusija pobjedom 1:0 protiv Kazahstana. Cipar je kao gost s 4:0 slavio kod San Marina.

Belgija ima 18 bodova, Rusija 15, Kazahstan i Cipar po 7, Škotska 6, a San Marino je bez bodova.

Skupina E donijela je neočekivan posrtanje Hrvatske, koja je u Azerbajdžanu izvukla tek jedan bod protiv domaćina koji su do te utakmice redovito gubili.

Slovačka je pak u Budimpešti također priredila malo iznenađenje, pobijedivši domaću Mađarsku s 2:1.

Na tabeli je Hrvatska zadržala čelnu poziciju s deset bodova, dok Slovačka i Mađarska imaju po devet, a Wales 6 bodova.