Premier League

Ronaldo odlučio derbi na Old Traffordu

Sjajnim derbijem na Old Traffordu kompletirano je 14. kolo Premier lige, a Manchester United je s 3:2 pobijedio Arsenal.
Sport / Nogomet | 02. 12. 2021. u 23:21 Bljesak.info

Arsenal je na Teatru snova poveo u 13. minuti bizarnim golom Smith Rowea, kojem je prethodio 'prekršaj' Freda nad vlastitim vratarom De Geom, koji je ostao ležati, ali sudac Atkinson nije prekidao utakmicu.

United je do izjednačenja stigao u završnici prvog dijela kada je za 1:1 pogodio Fernandes.

U 52. minuti na scenu je stupio Cristiano Ronaldo koji je stigao do 800. gola u karijeri, no kratko je trajao slavlje domaćine jer dvije minute kasnije Odegaard je zabio za 2:2.

United je pobjedu osigurao u 70. minuti kada je drugi gol na utakmici zabio Cristiano Ronaldo i to iz penala na kojeg je Atkinson pokazao tek nakon intervencije VAR-a. Prekršaj nad Fredom napravio je Odegaard.

Michael Carrick tako se od klupe oprašta pobjedom, a na klupu stiže Ralf Rangnick.

Arsenal je peti s 23 boda, deset manje od vodećeg Chelseaja, dok je Manchester United sedmi s 21 bodom.

Tottenham Hotpsur je ranije u četvrtak rutinski na svom terenu nadigrao Brentford sa 2-0 (1-0) autogolom Canosa (12-ag) i pogotkom Sona (65).

Šesti Tottenham ima 22 boda, a Brentford je 12. sa 16 bodova.

Na vrhu je Chelsea sa 33 boda, drugi Manchester City ima 32, a treći Liverpool 31.