Najbolji strijelci u reprezentativnom dresu

Ronaldo najefikasniji u Europi, jedino Ali Daei ispred njega

Na svijetu vodio Iranac Daei sa 109 golova. Ronaldo je drugi (93), na trećem mjestu je Puškaš (84).
Sport / Nogomet | 11. 09. 2019. u 13:33 Bljesak.info

Portugalski majstor Cristiano Ronaldo briljirao je u pobjedi europskog nogometnog prvaka na gostovanju u Litvi (5-1) postigavši čak četiri gola.

Ronaldo je zabio za 1-0 u sedmoj minuti iz kaznenog udarca, a potom u nastavku od 62. do 76. zabio još tri gola stigavši tako do brojke od 93 gola u dresu nacionalne vrste u 160 nastupa.

Ronaldo je tako ušao u povijest kao prvi europski igrač sa 90 i više golova u reprezentativnom dresu, a na svijetu je ispred njega samo Ali Daei koji je u dresu Irana zabio 109 golova, javlja Hina.

Napadač Juventusa je u Litvi upisao i svoj 54. hat-trick u karijeri što nije uspjelo nikome do sada.

Postao je i novi rekorder u kvalifikacijama za europska prvenstva sa 24 gola preskočivši Irca Robbiea Keanea koji je do sada vodio sa 23 gola.

Zanimljivo, Ronaldo je postao i prvi igrač u povijesti koji je zabio gol protiv čak 40 reprezentacija. Na listi Ronaldovih 'žrtava' je i Hrvatska. Portugalac nam je zabio na prijateljskoj utakmici u Ženevi 10. lipnja 2013. u pobjedi 1-0.

Na drugom mjestu europske liste strijelaca u dresu reprezentacije je slavni Mađar Ferenc Puskas koji je u dresu mađarske reprezentacije zabio 84 gola u 89 nastupa. Puškaš je igrao i za Španjolsku, ali u dresu 'furije' nije pronašao put do suparničke mreže. Na trećem mjestu je njegov sunarodnjak Sandor Kocsis sa 75 golovam, a zatim slijede dva njemačka nogometaša iroslav Klose (71) i Gerd Muller (68), Irac Robbie Keane (68), Šveđanin Zlatan Ibrahimović (62), javlja Hina.

Na svijetu vodio Iranac Daei sa 109 golova. Ronaldo je drugi (93), na trećem mjestu je Puškaš (84), a u TOP 5 su i Japanac Kunishige Kamamoto (80) i Zambijac Godfrey Chitalu (79).