Serie A

Roma uspješna bez Džeke u gostima; Poraz Intera kod Sampdorije

Roma je u srijedu su u gostima pobijedila Crotone s 3:1 u meču 16. kola Serije A, dok su nogometaši milanskog Intera razočarali su svoje navijače jer su poraženi u gostima protiv Sampdorije sa 2:1.
Sport / Nogomet | 06. 01. 2021. u 17:14 Bljesak.info

Nogometaši Rome u srijedu su u gostima pobijedili Crotone sa 3:1 u meču 16. kola Serije A.

Vučica je povela već u osmoj minuti kada je mrežu domaćeg tima zatresao Borja Mayoral koji je u ovoj utakmici u startnoj postavi mijenjao Edina Džeku.

Isti igrač je u 29. minuti postigao fantastičan pogodak sa 20-tak metara za 2:0.

Do kraja prvog dijela Roma je zabila i treći gol, a ovaj put u listu strijelaca upisao se Mkhitaryan.

Crotone je u drugom poluvremenu samo uspio ublažiti poraz, a pogodak za konačnih 1:3 postigao je srpski internacionalac Vladimir Golemić u 71. minuti utakmice.

Džeko je u igru ušao u 85. minuti, upravo umjesto raspucanog Mayorala.

Nogometaši milanskog Intera razočarali su svoje navijače jer su poraženi u gostima protiv Sampdorije sa 2:1, također u meču 16. kola Serije A.

Gosti s Meazze su dobro počeli meč i već u 12. minuti mogli su doći do prednosti jer im je dosuđen penal. Odgovornost s bijele točke preuzeo je Alexis Sanchez, ali je promašio i ostalo je 0:0.

Kazna je stigla već u 23. minuti kada je sudac svirao novi jedanaesterc, ovaj put za domaći tim.

Loptu je uzeo dojučerašnji igrač Intera, Antonio Candreva, i pogodio za 1:0.

Sampdoria je svoju prednost udvostručila u 38. minuti, a stijelac je bio još jedan bivši igrač Intera, Balde Keita, koji je povisio rezultat na 2:0.

Inter je u nastavku pokušao na sve načine izbjeći poraz, ali to im nije uspjelo. Gosti su u 65. minuti smanjili na 2:1 golom De Vrija, ali ispostavilo se da je to bio i konačni rezultat ove utakmice.

Brozović je za Inter odigrao čitavu utakmicu, a Perišić drugo poluvrijeme.