Europska liga

Roma i Arsenal preokretom do pobjede; Leverkusen ponizio Nicu

Roma je u susretu skupine A na gostovanju pobijedila Young Boyse sa 2:1 okrenuvši rezultat u posljednjih 20 minuta utakmice. Arsenal je identičnom rezultatom u Beču slavio protiv Rapida u dvoboju iz B skupine.
Sport / Nogomet | 22. 10. 2020. u 22:15 Bljesak.info/H

Nogometaši Arsenala, Rome i Rangersa otvorili su Europsku ligu gostujućim pobjedama protiv Rapida, Young Boysa i Standarda.

Roma je u susretu skupine A na gostovanju pobijedila Young Boyse sa 2:1 okrenuvši rezultat u posljednjih 20 minuta utakmice.

Domaćin je poveo u 14. minuti golom Nsamea iz kaznenog udarca, izjednačio je Bruno Peres u 69. minuti, a pet minuta kasnije Kumbula je donio pobjedu rimskom sastavu.

Edin Džeko je u igru ušao u 59. minuti umjesto Mayorala.

Arsenal je identičnom rezultatom u Beču slavio protiv Rapida u dvoboju iz B skupine.

I u ovom susretu domaćin je poveo, Fountas je u 51. minuti zabio za 1:0.

Izjednačio je David Luiz u 70. minuti, a četiri minute kasnije Aubameyang je doveo goste u prednost koju su obranili do kraja.

Bayer Leverkusen je u skupini C deklasirao Nicu sa 6:2. Golove za Bayer zabili su Amiri (11), Alario (16), Diaby (61), Bellarabi (79, 83) i Wirtz (87), dok su za francuski sastav strijelci bili Gouiri (31) i Claude-Maurice (90).

U drugom susretu iz ove skupine Hapoel Be'er Sheva je porazio prašku Slaviju s 3:1.

Golove za izraelski sastav zabili su Agudelo (45) i Acolatse (86, 90), dok je za goste zabio Provod (75).

U skupina D Rangers je na gostovanju pobijedio Standard s 2:0 golovima Taverniera (19-11m) i Roofea (90+3).

U drugom susretu iz ove skupine Benfica je na gostovanju pobijedila Lech s 4:2.

Benfica je vodila 1:0 i 2:1, no Lech se oba puta vratio. Međutim, kada su gosti poveli i treći put bio je to kraj priče. Junak utakmice bio je trostruki strijelac Nunez (42, 60, 90+3), a pogodak je postigao i Pizzi (9-11).

Za domaćine je oba gola zabio Ishak (15. 49).

U skupini E grčki PAOK i ciparska Omonia su odigrali 1:1, a  strijelci su bili Murg (56') za PAOK, odnosno Bautheac (16') za Omoniju.