Prva liga FBiH

Rođeni tek s igračem više slomili otpor Goražda

'Rođeni' su teže od očekivanog u Mostaru slavili 3:1.
Sport / Nogomet | 18. 08. 2018. u 19:31 Bljesak.info

Zanimljivo je danas bilo na terenima Prve lige Federacije. Velež je nakon visoke pobjede u Čapljini na svom terenu ugostio Goražde. Domaći su teže od očekivanog slavili 3:1.

Prvu priliku publika je vidjela u osmoj minuti kada šutira Blagojević za goste, no Bobić je siguran. Dvije minute kasnije jedanaesterac za domaće. Fauliran je kapetan Zvonić, a siguran realizator Brandao.

Velež je kasnije zaprijetio preko Brandaa, ali prijetili su i gosti koji nisu iskoristili par nesigurnih intervencija domaćeg vratara Bobića.

U 34. minuti Fajić izlazi sam na vratara gostiju, međutim ostaje 1:0.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme gosti dolaze do izjednačenja. Strijelac je bio Dario Blagojević, prenosi SportSport.ba.

Goražde je u tim trenutcima imalo više od igre, zabilježili smo sjajnu priliku za Islamagića, no nije se najbolje snašao.

Gosti su zatim ostali sa deset igrača s obzirom da je isključen Nidal Ćulov zbog dva žuta kartona, a u 77. minuti Nusmir Fajić pogađa mrežu Goraždana za veliko slavlje domaćih navijača.

U 81. Brandao je imamo sjajnu šansu, vratar Ćulov brani. U posljednjim sekundama novi pogodak Fajića za konačnih 3:1.