Prva HNL

Rijeka u golijadi uzela bod na Maksimiru i skočila na vrh ljestvice

Rijeka je ovim remijem skočila na vrh ljestvice, a Dinamo je i dalje bez prvenstvene pobjede na Maksimiru.
Sport / Nogomet | 01. 08. 2021. u 23:07 Bljesak.info

Dinamo i Rijeka su u derbiju remizirali na Maksimiru, odigravši 3:3.

U prvom poluvremenu palo je čak pet pogodaka, u pravilu nakon pogreška obrana.

Dinamo je poveo preko Dine Perića u 9., Issah Abass izjednačio je u 23., da bi Lovro Majer ponovno doveo Plave u vodstvo u 32.

Rijeka je do poluvremena preokrenula pogocima Abassa (38') i Drmića (43'), a konačni rezultat postavio je Oršić u 59.

Luka Menalo igrao je za Dinamo do 66. minute. Mato Stanić je za Rijeku odigrao posljednjih 25 minuta susreta.

Također u susretu trećeg kola Prve HNL Hajduk je na stadionu Poljud pobijedio Šibenik sa 1:0 ostvarivši prvu pobjedu ove sezone, dok je Šibenik izgubio i treću utakmicu.

Pogodak vrijedan tri boda zabio je Samuel Eduok u 27. minuti. Hajduk je bio blizu gola i u 20. minuti, ali je udarac Biuka završio na gredi.

Josip Kvesić odigrao je cijeli susret za Šibenik.

Osijek je prvi put ove sezone ispustio bodove, i to u Gradskom vrtu u trećem kolu HNL-a protiv Slaven Belupa.

U prvih 45 minuta imao je Osijek potpunu dominaciju i jednu veliku priliku, a slično je izgledalo i u drugome dijelu. Pred kraj utakmice čak se zatresla mreža Slaven Belupa, ali gol Miereza opravdano je poništen zbog zaleđa nakon intervencije VAR-a.

Za Osijek su do 65. minute igrali Hiroš i Topčagić, dok su Krstanović i Marina odigrali čitav susret u redovima Slavena Belupo.