Prva HNL

Rijeka srušila Dinamo na Maksimiru

Prvo je za Rijeku pogodio Lončar u 66. minuti, na asistenciju Menala, dok je konačnih 2:0 postigao Andrijašević u 71. prvoj minuti.
Sport / Nogomet | 20. 01. 2021. u 00:25 Bljesak.info

U zaostaloj utakmici šestog kola HNL-a Dinamo je na Maksimiru izgubio od Rijeke s 2:0. Za goste su zabili Lončar i Andrijašević.

Nakon ravnopravnog i prilikama siromašnog prvog poluvremena, nastavak je donio mnogo uzbuđenja.

Prvi je priliku za vodstvo imao Dinamo kada je sudac Strukan nakon prekršaja Štefulja na Kastatiju u kaznenom prostoru Rijeke dosudio penal za Dinamo. No, prilično mlak prizemni udarac Petkovića Nevistić je uspio obraniti.

Riječani su znali kazniti taj Dinamov promašaj, u 66. minuti Menalo je uspio dohvatiti jedno dubinsko proigravanje, pobjeći Moharramiju i povratnom loptom poslužiti natrčalog Lončara koji je preciznim udarcem s vrha kaznenog prostora svladao Livakovića.

Gosti su ubrzo udvostručili prednost, Galović je izbacio Lončara na lijevom krilu, uslijedilo je lijepo proigravanje za Andrijaševića koji je snažnim udarcem zakucao loptu pod gredu nemoćnog vratara domaćih, piše Hina.

Vodeći Dinamo ostao na 33 boda, sada iz 15 odiganih utakmica, dok četvrta Rijeka sada ima 23 boda iz 12 susreta.