Konferencijska liga

Rijeka izgubila od moćnijeg PAOK-a i ostala bez plasmana

Gosti su poveli u 11. minuti pogotkom Omara El Kaddourija, a u 80. minuti je sve snove Riječana uništio Thomas Murg kad je pogodio za konačnih 2:0.
Sport / Nogomet | 26. 08. 2021. u 22:09 Bljesak.info

U uzvratnoj utakmici play-offa Konferencijske lige na Rujevici je Rijeka izgubila od PAOK-a s 0:2.

Ukupnim rezultatom od 3:1 PAOK je prošao dalje i plasirao se u grupnu fazu premijernog izdanja ovog UEFA-inog natjecanja. Klub iz Soluna će u petak od 14 sati saznati u kojoj će grupi igrati i tko će mu biti protivnici.

Veliku razliku u kvaliteti demonstrirali su Grci u revanšu na Rujevici, zagospodarili su terenom i nizali opasne situacije pred Rijekinim golom. Osim dva postignuta pogotka, još su u tri navrata pogađali okvir gola, piše Gol.hr.

Riječanima svakako ostaje žal za utakmicom u Solunu, gdje su propustili veliku priliku kad su u posljednjem napadu na utakmici primili pogodak kojim su ostali bez prednosti za uzvrat, a od početka dvoboja na Rujevici vidjelo se da su Grci u dvoboj ušli odlučniji.

Odnosi snaga na terenu pokazali su na koncu da bolja momčad ide dalje.

Tako je Dinamo ostao jedini hrvatski predstavnik u europskim natjecanjima, a suparnike u grupnoj fazi natjecanja Europske lige hrvatski prvak će saznati u petak, od 12:00.