Barca zadovoljna

Remi u velikom derbiju El Madrileño

Remi između gradskih rivala u Madridu najviše je razveselio Barcelonu koja je nakon ovog kola smanjila zaostatak za vodećim Atleticom na tri boda minusa.
Sport / Nogomet | 07. 03. 2021. u 20:28 Bljesak.info

U derbiju 26. kola španjolskog nogometnog prvenstva, velikom madridskom derbiju, Atletico i Real su na stadionu Wanda Metropolitano odigrali bez pobjednika, 1:1.

Ovaj rezultat je najviše razveselio Barcelonu koja je nakon ovog kola smanjila zaostatak za vodećim Atleticom na tri boda minusa.

Domaćin je poveo u 15. minuti golom Luisa Suareza na dodavanje Marcosa Llorenta. Bio je to 12. Suarezov pogodak protiv Reala.

Real je mogao do izjednačenja svega tri minute kasnije, no Jan Oblak je bio spreman na udarac Karima Benzeme.

U 41. minuti se dogodila i sporna situacija. Felipe je igrao rukom u Atleticovom kaznenom prostoru, sudac Alejandro Hernandez je putem VAR-a provjeravao situaciju odlučivši da nema kaznenog udarca.

Na početku drugog dijela Atletico je mogao potvrditi pobjedu. No Yannick Carrasco i Suarez nisu iskoristili dobre prilike, a kasnije se probudio i Real. Osobito Karim Benzema koji je imao dvije odlične prilike, no Oblak je sjajno branio.

Ipak, u 88. minuti Francuz je izjednačio nakon duplog pasa, uz asistenciju Casemira.

U ranije odigranom susreu Celta Vigo je na gostovanju pobijedila Huescu sa 4:3.

Bola je to "luda" utakmica sa sedam golova i nizom preokreta.

Za Celtu su zabili Santi Mina (5), Nolito (37), Hugo Mallo (52) i Fran Beltran (76), a za domaći sastav Siovas (14) i Rafa Mir (16), David Ferreiro (74).

Kasnije je Real Sociedad svladao Levante 1:0, a strijelac jedinog pogotka bio je Mikel Merino u 10. minuti.

Nedjeljni program La Lige zatvaraju Athletic Bilbao i Granada na San Mamesu (21:00).